Koukám do našeho Blogu a kde nic, tu nic. Poslední příspěvky jsou z léta 2021, je tu možné vidět fotky z tehdejších tří turnusů sborových soustředění a když si tak na ně vzpomínám, byly docela našláplý. Mezi dvěma tradičními pobyty v Šonově byl ještě týden s Janáčkem, tedy speciální turnus, plný zkoušení a koncertů na různých místech republiky. Tím pádem se muselo i hodně cestovat, což ale, musím říct, děti překvapivě baví. Fotky jsou myslím povedené a sem tam jsou u nich také popisky, tak se na ně mrkněte.

Tak to jen na úvod. Chci se zde věnovat aktuálnímu dění ve sboru a použít tuto platformu k malinko hlubším úvahám, než umožňuje třeba Facebook.  Nebo jinak. Někdy cítím potřebu vysvětlovat aktivity sboru celkem podrobně, případně chci komentovat různé akce, nebo jen situace, které u nás v Mifunu nastávají, tak mi Blog na našem webu přijde celkem vhodný. Je to zatím první pokus, tak uvidíme.

Shodou okolností zrovna zbývá několik dnů do letního soustředění, tak se nejdřív zmíním o něm. Jedeme opět na Broumovsko, tentokrát jen s jednou skupinou okolo třiceti dětí, téměř výhradně složenou ze členů hlavního sboru. Čeká nás nádherná příroda, zkoušky, výlety, vaření, bojovka i pár vystoupení.  Zpívat se bude vše, co nás baví od lidovek, přes pop, jazz a muzikál, až po klasickou hudbu. Začneme cvičit novinky pro příští sezónu, tak se těšte třeba na písničky ze slavné West Side Story, na nové lidovky z Plzeňska a jižních Čech, nebo chorál Náš milý svatý Václave.

Sledujte tento Blog a samozřejmě i naše stránky na FB, IG a YouTube. Jiří Polívka

Ester Nemjóová Onkubator